تحقیق جديدترين آمار ايدز ايران

دسته بندي : علوم پایه » آمار
دانلود تحقیق با موضوع تحقیق جديدترين آمار ايدز ايران،
در قالب word و در 7 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
اكثر موارد HIV / AIDS  كه تاكنون در ايران،  كشف شده اند "مرد" می باشند و اين بدان علت است كه زنان، كمتر جهت آزمايش مراجعه نموده اند، خصوصاً بدليل آنكه امكان دستيابی به گروه های پرخطری همچون زنان خيابانی به منظور مشاوره و ترغيب آنان به انجام آزمايش HIV بسيار سخت و گاهی ناممكن می باشد.  
اكثر موارد آلودگی به HIV (حدود 75 % ) در گروه سنی 49 -15 سال رخ داده اند كه گروه سنی فعال و مولد جامعه را تشكيل می دهند.
عمده ترين راه انتقال HIV در جهان٬ تماس جنسی با فرد آلوده به HIV است.
افراد آلوده به HIV ممكن است ظاهری سالم داشته باشند، در حاليكه در طی رفتارهای پر خطر می توانند HIV را به ديگران منتقل بکنند.       
چرا جوانان بيشتر از ساير گروه های سنی در معرض خطر آلودگی به HIV هستند؟
رفتارهای مرتبط با سوء مصرف مواد معمولا از اوايل 20 سالگی آغاز می گردد (اغلب بين 15 تا 25 سالگی).
علل تمايل به مصرف مواد مخدر بسيار متنوع می باشد از جمله: اضطراب ،‌افسردگی، نابسامانی های خانوادگی و مشكلات اقتصادی. (البته سوء مصرف مواد در طبقه مرفه اجتماع نيز ممكن است روی دهد يعنی در كسانی كه از اوقات فراغت بيشتری برخوردارند يا والدين نظارت كمتری بر آنان دارند.)
در مطالعه ای كه در سال 1378 از نظر الگوی سوء مصرف مواد انجام گرفت نشان داد كه يك سوم موارد اولين استفاده مواد مخدر در بين جوانان ايرانی زمانی اتفاق افتاده است كه گروهی از جوانان هم سن و سال دور هم جمع بوده اند و بسياری از اين موارد دوست معتاد داشته اند لذا پرهيز از قرار گرفتن در موقعيتهايی كه فرد را در معرض خطر سوء مصرف مواد قرار می دهد شديدا توصيه می گردد ...

دسته بندی: علوم پایه » آمار

تعداد مشاهده: 2298 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: word

حجم فایل:298 کیلوبایت

 قیمت: 25,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب word و در 7 صفحه، قابل ویرایش.